menu

Wydawnictwo „Aquarius” — Zakopane

[Wylecz Reumatyzm - Artretyzm]

William A. McGarey, M.D. „Wylecz Reumatyzm – Artretyzm metodą Edgara Cayce”

Wyleczenie reumatyzmu czy artretyzmu jest możliwe, jeżeli zastosuje się holistyczne podejście do choroby, metodą zaproponowaną przez Edgara Cayce. Tego rodzaju sposoby leczenia stosuje z powodzeniem dr William A. McGarey, w swej klinice w Phoenix, już od czterdziestu lat. Dzieląc się swoimi doświadczeniami z wieloletniej praktyki lekarskiej, daje nadzieję milionom ludzi na skuteczne pokonanie artretycznego bólu. Dr McGarey jest lekarzem rodzinnym i autorem jedenastu książek. W swych książkach analizuje koncepcje leczenia zawarte w ridingach Edgara Cayce, które stosuje w swej praktyce medycznej. Jest współzałożycielem kliniki ARE w Phoenix w Arizonie i członkiem American Holistic Medical Association.

 

[Palma Christi - olej który leczy]

William A. McGarey, M.D. „Palma Chtristi - olej, który leczy metodą Edgara Cayce”

Sukcesy w leczeniu olejem rycynowym zadziwiają świat medyczny. Dzięki okładom z oleju rycynowego tysiące osób nieustannie doświadczają różnego rodzaju cudownych uzdrowień. Sposoby stosowania tych okładów opisał w swej książce doktor William A. McGarey i teraz możemy już sami z powodzeniem z nich korzystać. Doktor William A. McGarey prowadzi klinikę medyczną w Phoenix, w Arizonie, a jego metody uzdrawiania, zaczerpnięte z ridingów Edgara Cayce, są cenną alternatywą dla wysokich kosztów leczenia tradycyjnego.

 

[Leczenie Żywnością]

Simone Gabbay. „Leczenie Żywnością. Poradnik”

Można jeść dużo i być niedożywionym. Można jeść dużo i nie być otyłym. Dlaczego zdrowo wyglądający ludzie często zapadają na różne infekcje? Dlaczego rodzą się chore dzieci? Takich pytań jest bardzo wiele, a przyczyna jest tylko jedna – brak rzetelnej wiedzy o odżywianiu.

Rezultaty wieloletnich badań instytutów żywieniowych, wsparte przekazami Edgara Cayce dają nam wiedzę, dzięki której żywność staje się dla nas lekiem i zapewnia zdrowie na długie lata życia.

 

[Nieznane Życie Jezusa]

Nikołaj Notowicz, Mikołaj Roerich, Swami Abhedananda. „Nieznane życie Jezusa”

Wielu z nas pragnie dowiedzieć się czegoś więcej o życiu Jezusa Chrystusa, nie tylko to, co zawarte zostało w Nowym Testamencie, ale również o jego życiu i działalności w okresie pomiędzy trzynastym a trzydziestym rokiem życia.

Pod koniec XIX w. kapitan wojsk rosyjskich, z pochodzenia Polak, Nikołaj Notowicz udał się do Indii, aby zgłębiać tajemnice joginów. Dotarł do Lahore, stolicy Pendżabu, potem przedarł się przez Himalaje. W październiku 1887 r. wyruszył do tzw. Małego Tybetu. Tam dopadło go nieszczęście – złamał nogę. W czasie rekonwalescencji w Himis, jednym z buddyjskich klasztorów, Notowicz natrafił na tajemnicze manuskrypty o których dowiedział się od tybetańskich lamów.

Notowicz z zaskoczeniem odkrył, że natrafił na nieznany rozdział życia Nazarejczyka. Czy to jednak możliwe, by przez 18 lat, jak podają tybetańskie manuskrypty, Jezus żył w Indiach, Nepalu i Kaszmirze, i tam pobierał nauki, działał i nauczał? Notowicz przełożył rękopisy na język rosyjski i zaczął starania, aby zainteresować tą publikacją przedstawicieli Kościoła, potem odwiedził Watykan, wszystkie starania opublikowania tych rewelacji nie dały żadnego wyniku. Dostojnicy kościelni twierdzili, że publikacja jest niebezpieczna i przedwczesna, może stać się przyczynkiem do ateistycznych rozruchów.

Ostatecznie Notowicz zrezygnował ze wsparcia duchownych i naukowców i wydał książkę na własną rękę, najpierw w języku francuskim a później angielskim. Dzięki jego szczęśliwemu zdarzeniu i determinacji jest ona dostępna również dla nas.

 

[Córka króla Atlantydy]

Jerzy M. Łatak. „Córka króla Atlantydy”

W książce „Córka króla Atlantydy” opisano dzieje zaginionej cywilizacji według relacji Edgara Caycego. Dramaty bohaterów oraz zadziwiające zdarzenia ujawnione zostały w setkach ridingów, które stanowią fabułę niniejszej powieści. Relacje Caycego przekazywane w ciągu niemal dwudziestu lat, są tym bardziej pasjonujące, że w miejscach przez niego wskazanych, odnajduje się coraz więcej dowodów na istnienie w przeszłości wysoko rozwiniętego społeczeństwa.

 

[Antyczne tajemnice]

Jerzy M. Łatak. „Antyczne tajemnice. Na bazie ridingów Edgara Caycego”

Wiedza o wcześniejszych cywilizacjach spoczywa na dnie oceanu i jest pokryta grubą warstwą mułu. Dla akademickich archeologów jest niedostępna i dlatego oficjalnie cywilizacja zaczyna się od neolitu, stanowiącego okres przejściowy między epokami kamienia i brązu (ok. 5 400–1 800 p.n.e.). Tymczasem dzięki wyjątkowym zdolnościom Edgara Caycego mamy możliwość poznania dziejów ludzkości od czasu pojawienia się człowieka na Ziemi poprzez cywilizacje, które istniały setki tysięcy lat temu, a ich ślady zachowały się tylko w legendach. Co więcej, już od wczesnych początków ludzkości wielki Mistrz Jezus chodził między ludźmi i nauczał.

Spis treści: Wstęp / Edgar Cayce / Kim jeszcze był Edgar Cayce? / Riding dla Thomasa Sugrue / Reinkarnacja / Lemuria – wielka migracja / Imperium Inków / Złoty wiek Majów / Aztekowie / Atlantyda – mit czy rzeczywistość / Antyczne archiwa / Egipskie dziedzictwo / Nieznane życia Mistrza / Modlitwa / Medytacja / Seks a duchowy rozwój człowieka / Bibliografia

 

[Księga zdrowia]

Jerzy M. Łatak. „Księga zdrowia. Z ridingów Edgara Caycego”

Księga zdrowia Edgara Caycego to niezbędny zakres wiedzy, jak żyć długo i zdrowo. W organizmie człowieka codziennie zachodzą bardzo skomplikowane procesy biochemiczne. Sposób odżywiania i odpowiedni dobór potraw mają zasadniczy wpływ na zdrowie. To od nas zależy, od naszej wiedzy i postępowania, czy pomagamy organizmowi, czy stwarzamy przeszkody. Możemy uchronić się przed chorobą, a jeżeli zachorujemy - wydatnie pomóc organizmowi w wyleczeniu. Mamy do wyboru, zdrowie lub chorobę.

Spis treści: Wstęp / Pan doktór Edgar Cayce / Edgar Cayce / Filozofia zdrowia / Zasady zdrowego odżywiania / Żywność która zapobiega powstaniu raka / Szczególnie ważne dla zdrowia / Produkty niebezpieczne dla zdrowia / Domowe terapie Edgara Caycego / Sok z wołowiny / Sok z wątroby / Leczenie olejem z rycynusu / Jod niezbędnym składnikiem organizmu / Leczenie zębów i dziąseł / Bilans kwasowo-zasadowy / Olej arachidowy / Potęga myśli – myśli są jak rzeczy / Bibliografia

 

[Apteka Edgara Caycego]

Jerzy M. Łatak. „Apteka Edgara Caycego” (nowe wydanie)

Studenci ridingów wiedzą, że Edgar Cayce prostymi homeopatycznymi środkami i odpowiednią dietą potrafił skutecznie leczyć niemal wszystkie choroby, nawet te uznane często za nieuleczalne. Receptury tych środków zostały przekazane i skrupulatnie spisane w czasie transu. Dzięki temu możemy prostymi domowymi sposobami leczyć łuszczycę, wypadanie włosów, reumatyzm, paradentozę a także wiele innych chorób. Znakomitym lekiem na wiele chorób okazuje się też olej rycynowy zwany w starożytności „dłonią Chrystusa”. Odpowiednio stosowane okłady ratują przed bardzo poważnym schorzeniami skórnymi i wewnętrznymi. Dodatkowo możemy dowiedzieć się jak bardzo ważnym jest zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej, tzw. bilansu kwasowo-zasadowego i jak tego dokonać. Nadmierna kwasowość organizmu stwarza dogodne warunki na rozwiniecie się wielu zabójczych dla nas chorób.

 

[Czlowiek Widzialny i Niewidzialny]

Charles W. Leadbeater. „Człowiek widzialny i niewidzialny”

Charles W. Leadbeater (1827–1934) uważany jest za jednego z najwybitniejszych jasnowidzów. Jego fenomen polegał na tym, że potrafił dostrzec aurę nie tylko ciała astralnego ale także ciała mentalnego i najbardziej subtelną aurę ciała przyczynowego. Swoje wyjątkowe zdolności podbudował wiedzą mistrzów Dalekiego Wschodu. Z książki dowiadujemy się, dlaczego istnieje ścisły związek pomiędzy wyglądem aury a stanem emocjonalnym człowieka i jego duchowego rozwoju. Kolorowe rysunki przedstawiają aurę poszczególnych ludzi, w różnych stanach napięcia emocjonalnego.

 

[Reinkarnacja]

Andrzej Donimirski. „Reinkarnacja”

Andrzej Donimirski jest cenionym autorem kilkunastu książek, z których wiele przetłumaczonych zostało na języki obce. Temat reinkarnacji omawia pod kątem nauk starych religii, jak buddyzm czy hinduizm oraz opisuje bardzo ciekawe w tym zakresie współczesne badania. Dowiedzieć się też możemy, co o reinkarnacji mówili wielcy myśliciele naszej cywilizacji.

 

[Uzdrowienie holistyczne]

Edgar Cayce. „Uzdrowienie holistyczne” (nowe wydanie)

Edgar Cayce stał się sławny w Ameryce dzięki uzdrowieniu tysięcy ludzi z chorób, niekiedy nawet nieznanych ówczesnym lekarzom. Jego zdaniem ciało, umysł i duch stanowią jedną całość. Każde z tych elementów człowieka decyduje o uzdrowieniu i zdrowiu. Medycyna konwencjonalna w coraz większym zakresie wykorzystuje ridingi Edgara Caycego, gdyż jest już powszechne wiadomo, że jedynie leczenie komplementarne – holistyczne, jest gwarancją uzyskania trwałego uzdrowienia. Słusznie więc Edgar Cayce został uznany za ojca medycyny holistycznej. Autor opierając się na wiedzy zawartej w ridingach opisuje i podaje sposoby leczenia ciała fizycznego, umysłu i ducha.

 

[Mistrz aniołów i ludzi]

Jerzy M. Łatak. „Mistrz aniołów i ludzi” (nowe wydanie)

Napisano wiele książek o Jezusie. Większość z nich jest powieleniem zdarzeń spisanych w Ewangelii. Spotkać też można książki, które daleko odbiegają od prawdy, a niekiedy wręcz wypaczają doniosłe zasługi Mistrza dla całej ludzkości, nadając osobie Jezusa cech zwykłego człowieka. Taką bzdurą napisaną w stylu hollyłudzkiego scenariusza jest z pewnością „Kod Leonarda da Vinci”.

Edgar Cayce dla tych, którzy mieli okazję zapoznać się z jego osiągnięciami, jest najbardziej wiarygodnym mistykiem. Przekazywane przez niego informacje z Kronik Akaszy, były wielokrotnie weryfikowane przez autorytety naukowe. Jego głęboka wiara, nieskazitelny charakter i gorące pragnienie pomocy bliźnim, budzi w nas pełne zaufanie do ridingów, które przekazywał z wielkim poświęceniem, by pomagać cierpiącym, leczyć wszelkie przypadki chorobowe i wielokrotnie ratować życie.

Szczególną cechą Caycego była jego głęboka wiara i religijność. Zarówno w transie jak i w normalnym życiu twierdził niezmiennie, że Jezus jest Drogą, Światłem i Życiem. Z biegiem lat, w trakcie seansów, otrzymywano coraz to nowe zaskakujące informacje o nieznanym życiu Mistrza, Niniejsza powieść zapoznaje nas z jego rodziną, opisuje środowisko esseńczyków oraz pełne przygód nieznane życie Jezusa, który przewędrował Egipt, Persję, Indie i Tybet.

Przekazuję tę powieść czytelnikom z nadzieją, że okaże się pomocna dla wszystkich, którzy szukają prawdy i chcą lepiej służyć swemu Mistrzowi.

 

[Atlantyda]

Edgar Evans Cayce. „Edgar Cayce i Atlantyda”

Tłumaczenie z angielskiego, tytuł oryginału „Edgar Cayce on Atlantis”.

Książka odsłania tajemnice zaginionego kontynentu i przepowiada, kiedy i gdzie można oczekiwać pojawienia się Atlantydy. Autentyczna, zdumiewająca opowieść oparta na pieczołowicie zebranych tzw. life readings (przekazach o życiu), zebranych przez syna mistyka, Edgara Evansa Cayce.

Rewelacyjne przekazy Edgara Cayce przedstawiają:

  • życie w Atlantydzie w czasie, gdy po raz pierwszy dusza przybrała na Ziemi ludzką formę
  • ukazują nam jaki wpływ na życie wielu współczesnych ludzi wywarła ich Atlantydzka inkarnacja. Wiedza o tym może uchronić Ziemię przed zagłada atomową, jaka zniszczyła Atlantydę tysiące lat temu
  • ujawniają, że Atlantydzi osiągnęli fantastyczny postęp technologiczny już około 15 tys. lat p.n.e. Już wtedy dysponowali takimi wynalazkami jak telewizja, promienie laserowe, energia atomowa i cybernetyczna kontrola ludzkich umysłów
[Tajemnice piramidy Cheopsa]

Jerzy M. Łatak. „Tajemnice piramidy Cheopsa”

Piramida Cheopsa jest największą budowlą na Ziemi skrywa w sobie wiele tajemnic. Z ridingów Edgara Caycego możemy dowiedzieć się kiedy i kto ją budował, kto potrafił zakodować w niej najważniejsze prawa matematyczne i astronomiczne. Wiele z tych praw zostało ponownie odkrytych dopiero w czasach nowożytnych. Piramida Cheopsa jest wyjatkową budowlą nie tylko z powodu jej gigantycznych wymiarów i zakodowanych zasad i praw ale również dlatego, że generuje energię, która może zarówno ostrzyć żyletki jak i uzdrawiać. Czy aby ma ona jakiś związek z piramidami odkrytymi na Marsie?

 

[Powtórne przyjście]

Kirk Nelson. „Powtórne Przyjście — świt nowej epoki”

Tłumaczenie z angielskiego, tytuł oryginału „The Second Coming — Down of the Millennium”.

Proroctwa i przepowiednie zapowiadają dramatyczny przebieg wydarzeń przełomu tysiącleci. Autor wskazuje na zadziwiająca zbieżność wszystkich ważniejszych proroctw zawartych w Biblii z przepowiedniami Nostradamusa, Edgara Caycego, indiańskiego plemienia Hopi i piramidy Cheopsa. Wnikliwa ich analiza pozwoliła autorowi na opracowanie hipotetycznego scenariusza nieuchronnie zbliżających się nie notowanych w historii ludzkości wydarzeń oraz czas spodziewanego powtórnego przyjścia Jezusa na Ziemię.