menu

Trzy dni dla zdrowia

Jednym z najbardziej popularnych i dobrze znanych sposobów na poprawienie swego zdrowia jest opracowana przez Caycego dieta jabłkowa. Decydując się na tę dietę nie należy oczekiwać znacznego utracenia wagi, ponieważ jest ona przeznaczona wyłącznie na oczyszczenie organizmu z toksyn, dzięki czemu poczujemy przypływ sił witalnych i przez pewien czas będziemy się czuli znacznie zdrowsi. Jest to również dobry sposób na alkalizowanie organizmu i uśmierzenie długotrwałych bólów.

Wiele osób doceniło wartość diety jabłkowej i stosuje ją nawet kilka razy w roku dla łagodnego przeczyszczenia przewodu trawiennego i detoksykacji organizmu. Edgar Cayce wiele razy zalecał stosowanie diety jabłkowej. W krótkim czasie stała się ona jednym z najbardziej popularnych domowych sposobów leczenia. Ta prosta metoda nie tylko jest łatwa w stosowaniu, ale i nadzwyczaj skuteczna. Od lat chętnie jest polecana przez wszystkich, którzy doznali dobrodziejstwa tej terapii. Osobiście stosuję dietę jabłkową trzy do czterech razy w roku. Dzięki temu czuję się lekko i zdrowo, na ciele i na umyśle.

* * *

Pierwsze co w tym przypadku należy uczynić to zaopatrzyć się w jabłka! Jest wiele wybornych, smacznych gatunków jabłek. Szczególnie te, które wcześnie dojrzewają. Nie mniej wszystkie gatunki smacznych soczystych jabłek są chętnie spożywane przy stosowaniu diety jabłkowej. W ridingu czytamy, że spożywanie surowych jabłek nie należy łączyć z żadnym innym pożywieniem. Nie można również w tym czasie stosować okładów z rycynusu. W ridingu 543-27 Cayce mówi: „Kiedy stosujesz okłady z oleju rycynowego nie staraj się stosować na oczyszczenie diety jabłkowej.”

Stosowanie diety jabłkowej jest bardzo proste. Przez trzy dni spożywamy jabłka, pijemy dużo wody i wypoczywamy. A oto jeden z ridingów opisujących dietę jabłkową:

Byłoby dobrze dla ciebie, abyś po tym wszystkim zrobił sobie trzydniową dietę jabłkową, potrzeba ci tego oczyszczenia pomimo, iż jesteś jeszcze osłabiony. Przy okazji staniesz się też mniej nerwowy. Po tych trzech dniach diety wypij nieco oliwy z oliwek. Jabłek możesz zjeść tyle na ile tylko masz ochotę, co najmniej pięć lub sześć dziennie. Przeżuwaj je starannie i pij w ciągu dnia dużo wody, a po trzech dniach tej diety wypij duży łyk oliwy z oliwek.

(1409-9)

Ten łyk to może być łyżka stołowa oliwy z oliwek. Najlepiej dobrego gatunku z pierwszego tłoczenia tzw. „virgin oil”. Jeżeli ktoś z jakichś powodów nie może pić oliwy z oliwek to może przedłużyć dietę na cztery lub pięć dni. Nigdy wprawdzie tego nie robiłam, ale spodziewam się, że efekt będzie całkiem podobny.

Jak to wcześniej wspomniano wypoczynek w tym okresie jest bardzo wskazany:

Okresowa dieta jabłkowa byłaby bardzo wskazana dla ciebie, jednak w tym czasie nie staraj się pracować jak koń, bo może ci to bardziej zaszkodzić niż pomóc.

(307-14)

Większość osób, które stosują tę dietę twierdzi, że pierwszego dnia mają największą ochotę, by sięgnąć po inne jeszcze pożywienie, niektórzy mówią, że drugiego dnia, ale wszyscy zgodnie twierdzą, że trzeciego dnia czują lekkość i przypływ energii, który z nadwyżką wynagradza włożony wysiłek. Jest to więc świetne dla twojego zdrowia. Spróbuj a przekonasz się o rezultacie.

Anne Hunt
(z pisma dla członków Stowarzyszenia Caycego: „True Health”
przetłumaczył Jerzy M. Łatak)