menu

Śpiący Prorok

Nieporównywalny, jedyny w swoim rodzaju amerykański mistyk Edgar Cayce, (1877- 1945), (czyt Edgar Kejsi), dzięki swoim fenomenalnym zdolnościom przekazał światu pozaziemską wiedzę na wszystkie istotne i interesujące ludzi tematy. Począwszy od uzdrawiania, leczenia chorób nawet tych uznanych za nieuleczalne, po dzieje człowieka od początku pobytu na Ziemi, życie na zaginionej Atlantydzie i nieznane życie Jezusa.

Jak to było w ogóle możliwe? Cayce posiadał wyjątkowy dar, wprowadzał się sam w stan medialny (czyli całkiem inaczej, jak każde inne medium), i będąc przez siebie uśpionym mógł odpowiadać na dowolnie zadane mu pytanie. Z tej przyczyny został nazwany Śpiącym Prorokiem.

* * *

Ten wyjątkowy talent odkrył w sobie, kiedy mając dwadzieścia lat starał się wyleczyć utratę głosu spowodowaną częściowym paraliżem strun głosowych. Szczęśliwe wyleczenie przez samego siebie wywołało ogromne zdumienie, szczególnie wśród lekarzy, którzy przez cały rok bezskutecznie usiłowali go wyleczyć. Wkrótce po tym zdarzeniu Cayce leczył swoją rodzinę i wszystkich, którzy tylko zwrócili się do niego o pomoc. Po wydrukowaniu przez miejscowego lekarza dr Wesely Ketchum, artykułu w ogólnokrajowej gazecie New York Times, o jego fenomenalnych zdolnościach, odwiedzać go zaczęli sławni politycy i aktorzy. W czasie transu Cayce podawał nazwy lekarstw, o których nigdy nie słyszał, wymieniał choroby, których nie tylko on nie znał, ale nawet nie znali ich miejscowi lekarze.

W czasie transu Cayce podawał nazwy lekarstw, o których nigdy nie słyszał, wymieniał choroby, których nie tylko on nie znał, ale nawet nie znali ich miejscowi lekarze.

Prostymi sposobami potrafił wyleczyć najbardziej groźne choroby. Swoją żonę Gertrudę wyleczył z gruźlicy, a synowi o imieniu Hugh Lynn uratował wzrok, kiedy po wypadku z magnezem, lekarze byli już zdecydowani wyjąć mu oko. Zdarzyło się też, że uratował noworodka, po tym jak lekarze orzekli, że należy kobiecie wyciąć guza, a Cayce stwierdził, że to nie jest guz, tylko rozwinięty płód. Dzięki temu, że kobieta zwierzyła Caycemu uratowała swoje dziecko. Takich i podobnych temu przypadków było mnóstwo. W końcu okazało się, że nie potrzeba osobiście zgłaszać się do Caycego, a wystarczy jedynie podać nazwisko i adres, a Cayce w transie odnajdzie tę osobę, zdiagnozuje i poda sposób wyleczenia. Od tej chwili leczył ludzi nie tylko z całego kraju, ale też z zagranicy.

Wiele receptur wykorzystywanych jest do dzisiaj. Do tych szczególnie zbawiennych zaliczyć należy Atomidynę (zatominizowany jod), która stymuluje działanie gruczołów dokrewnych i odświeża działanie organizmu, odmładza. Drugim takim lekiem jest IPSAB, który zabija bakterie okołozębne, leczy paradentozę i próchnicę zębów. Są też środki na poprawę cery i wzmocnienie włosów. Szczególną uwagę zwracał Cayce na dbanie o nie zakwaszanie organizmu, gdyż jest to podstawowa przyczyna większości chorób.

Przypadek sprawił, że po dwudziestu latach znakomitego leczenia Cayce zaczął mówić o reinkarnacji.

Przypadek sprawił, że po dwudziestu latach znakomitego leczenia Cayce zaczął mówić o reinkarnacji. Przestraszony tym, co powiedział w czasie transu, zdecydowany był zaprzestać dawania dalszych przekazów, gdyż obawiał się, że jest to jakaś nieczysta sprawa z udziałem złego ducha. Trzeba bowiem wiedzieć, że Cayce był bardzo religijny, co roku przeczytywał całą Biblię i w końcu przeczytał ją tyle razy, ile lat żył. Przekonany był, że w Biblii nie ma żadnej wzmianki o reinkarnacji. Kiedy wreszcie dał się namówić, aby chociaż zapytać dlaczego mówi się o reinkarnacji, skoro nie ma na ten temat informacji w Biblii, otrzymał odpowiedź, że jest wiele takich wersetów, tylko ludzie czytając nie zwracają na nie uwagi i od razu niektóre z nich zostały wymienione.

Od tego czasu rozpoczęła się nowa seria przekazów tzw. life readings (czyt. lajf ridings), które opisują wcześniejsze życie ludzi w Izraelu, Rzymie, Egipcie, a także na zaginionej Atlantydzie. W sumie w ciągu całego życia Edgar Cayce przekazał ponad 14 tys. ridingów, które zostały spisane przez jego sekretarkę Gladys Davis, i są teraz dostępne do studiowania dla członków założonego przez niego stowarzyszenia pod nazwą Association for Research and Enlightenment w skrócie ARE (Stowarzyszenie do Badań i Oświecenia).

Od kilkunastu lat działalność Stowarzyszenia została poszerzona na cały świat. Polska sekcja powstała w 1990 r i posiada swoją stronę internetową www.edgarcayce.hg.pl

Jerzy M. Łatak