menu

Glico-Thymolina

Edgar Cayce wyjątkowo często, bo aż 810 razy, poleca w swych ridingach Glico-Thymolinę.

Antyseptyk jelit

Z ridingów dowiadujemy się, że zbytnie zakwaszenie organizmu sprzyja rozwojowi bakterii i zastojowi krwi. Glico-Thymolina zalecana jest niekiedy do unormowania bilansu kwasowo-zasadowego organizmu.

Zażyj środek alkalizufan... dla poprawy stanu przewodu pokarmowego... każdego dnia zażyj wewnętrznie trzy do czterech kropli Glico-Thymoliny rozcieńczonej w małej ilości wody. Zażywaj ten roztwór przez wystarczający okres, do czasu, aż zapach Glico-Thymoliny da się odczuć ze stolca. W ten sposób oczyścisz cały przewód trawienny i doprowadzisz do zalkalizowania jego dolnych partii.

(1807-3)

Kiedy męczyć cię będzie kaszel z odpluwaniem, zażyj dwa lub trzy razy dziennie trzy krople Glico-Thymoliny rozcieńczonej w szklance wody, jako antyseptyk przewodu pokarmowego oraz absorbent powstałych przy kaszlu szkodliwych substancji.

(5097-1)

Zażyj przed spaniem rozcieńczone wodą trzy krople Glico-Thymoliny... Glico-Thymolina działa jako alkalizujący antyseptyk przewodu trawiennego.

(3104-1)

Oczy

Niekiedy Glico-Thymolina zalecana jest do przywracania świeżości zmęczonym, przekrwionym oczom:

P.: Co mógłbym zrobić aby ulżyć moim oczom? O.: Przepłukaj słabym roztworem Glico-Thymoliny. Na dwie części wody (najlepiej destylowanej), weź jedna część Glico-Thymoliny. Płukaj w kieliszku do płukania oczu. Po części to podrażnienie powstało z przyczyny zaburzeń w czynności nerek, którego przyczyna z kolei leży w rozregulowaniu trawienia.

(3050-2)

Okłady

Niekiedy zalecane jest stosowanie okładów do leczenia różnego rodzaju wewnętrznych dolegliwości:

...powinno się wykonać serię nastawień kręgów. Jakkolwiek przed każdym zabiegiem polegającym na umiejętnej manipulacji kręgami — taki zabieg powinien być wykonywany dwa razy w tygodniu — należy rozluźnić obszar manipulacji dużym okładem z Glico-Thymoliny. Użyj do tego celu trzy lub cztery grubości bawełnianego płótna nasączonego ciepłą Glico-Thymoliną i pozostaw na ciele przez godzinę lub półtorej godziny, w dniu poprzedzającym nastawianie. Okład powinien pokrywać lędźwie, krzyże i koniec kręgosłupa. Dobrze jest go ogrzać nie tylko dla odprężenia, ale i wchłonięcia użytego tu roztworu. Przeprowadzony następnego dnia zabieg korekcyjny uwolni to miejsce od napięć i stworzy korzystne warunki do współdziałania wewnętrznych organów, polepszy alkaliczność i wydalanie. Poza tym uaktywniona zostanie praca nerek, pęcherza i organów znajdujących się w rejonie miednicy, a także wszystkich organów całego ciała.

(3157-1)

Zastosowanie podobnie przygotowanego okładu na zablokowane zatoki może również przynieść spodziewaną ulgę.

Płukanie okrężnicy

Przepłukiwanie okrężnicy jest nieodłączną częścią leczenia wielu chorób, łącznie z upośledzonym wydalaniem. W ridingach często czytamy zalecenia dodawania Glico-Thymoliny do ostatniej części wody:

...w twoim przypadku przeprowadź łagodne oczyszczenie okrężnicy — w odstępach jednego lub dwóch tygodni. Na początku płukania dodaj do wody kopiatą łyżeczkę soli kuchennej i płaską łyżeczkę sody czyszczonej (używanej do pieczenia ciasta), i niech się to dokładnie rozpuści w 1,5 litra wody. Do ostatniego płukania dodaj Glico-Thymoliny jako środka antyseptycznego oczyszczającego jelita, w ilości jedna łyżeczka na 3/i litra wody.

(1745-4)

* * *

Firma farmaceutyczna wytwarzająca Glico-Thymolinę poleca, by rozcieńczony preparat używać do leczenia błon śluzowych, do płukania jamy ustnej, do oczyszczenia nosa i gardła. Ponadto stosuje się go na kaszel wywoływany paleniem papierosów, do utrzymania higieny zębów, na alergię, dla higieny kobiet, na pokrzywkę, przykry oddech, ukąszenia owadów, poparzenia słońcem.

Uwaga:

  1. Zażywanie wewnętrznie większej ilości może wywołać objawy zatrucia, dlatego dopuszcza się zażywanie nie więcej niż kilka kropel dziennie.
  2. Podobne zastosowanie ma Alka-Thyme.
  3. Jerzy M. Łatak,
    przedstawiciel Stowarzyszenia A.R.E. na Polskę